Menu
Kontakt Szukaj
FAQ

Na czym polega wyjątkowe działanie Protefix żel kojąco-regenerujący do dziąseł?

Protefix żel kojąco-regenerujący do dziąseł tworzy warstwę ochronną, która przylega nawet do wilgotnej błony śluzowej jamy ustnej. Warstwa ta zabezpiecza ranę przed podrażnieniem chemicznym i naporem mechanicznym protezy lub aparatu ortodontycznego. Łagodzi ból i umożliwia gojenie ran.

Czym jest TGO?

TGO – główny składnik Protefix żel kojąco-regenerujący do dziąseł – to opatentowana substancja czynna, która szczególnie dobrze przylega do wilgotnej błony śluzowej jamy ustnej. Substancja ta jest pozyskiwana ze specjalnych olejów roślinnych w innowacyjnym procesie, a jej zadanie polega na pokrywaniu uszkodzonych miejsc w jamie ustnej niczym plaster.

Co mogę zrobić, by szybciej przyzwyczaić się do nowej protezy?

W przypadku, gdy w oczekiwaniu na swoją ostateczną protezę tymczasowo używasz protezy osiadającej, zalecamy stosowanie Protefix podściółka mocująca do protez zębowych. Po ekstrakcji zębów kształt szczęki ulega bardzo szybkiej zmianie i już po kilku dniach proteza osiadająca nie jest tak samo dobrze dopasowana. Podściółka mocująca zapewnia w takiej sytuacji niezawodną przyczepność oraz chroni przez ranami i stanami zapalnymi. Podczas etapu przyzwyczajania zaleca się również codzienne używanie Protefix żel kojąco-regenerujący do dziąseł. Badania wykazały, że żel ten ułatwia użytkownikom protez przyzwyczajenie się do nich, gdyż minimalizuje podrażnienia śluzówki.

Dlaczego mogę używać podściółki mocującej Protefix jedynie w przypadku pełnej protezy całkowitej?

Włóknina użyta do produkcji podściółek mocujących składa się z tworzywa sztucznego i nie rozpuszcza się w ustach. Dzięki temu podściółkę mocującą można bez problemu usunąć przed czyszczeniem protezy pełnej. Jednak w przypadku protez częściowych oraz protez poszczególnych zębów filarowych lub koron może się zdarzyć, że włóknina zaplącze się między protezą a zębem filarowym. Może to skutkować niemożliwością wyjęcia protezy z jamy ustnej bez jej uszkodzenia.

Co mogę zrobić, gdy otwór tubki kremu mocującego Protefix się zatka?

Jeśli na otworze tubki nagromadzi się zbyt duża ilość kremu, może on zapychać otwór – szczególnie jeśli krem mocujący ma kontakt z wilgocią.  Dlatego należy zawsze utrzymywać otwór tubki w czystości i suchości, usuwając z niego wszelkie pozostałości za pomocą ręcznika lub wacika. Nigdy nie należy płukać otworu tubki pod wodą, ponieważ utwardza ona krem mocujący i może spowodować, że na końcówce dozującej utworzy się czop, który uniemożliwi wyciśnięcie kremu z tubki.

Czy połknięcie kremu mocującego Protefix może mi zaszkodzić?

Nie. Protefix Krem mocujący rozpuszcza się powoli w ślinie, przez co może dojść do jego częściowego połykania. Główne składniki kremu przedostają się przez układ pokarmowy bez jakichkolwiek zmian. Nie są więc one trawione, przez co nie wykazują żadnego wpływu na organizm.

Jak długo krem mocujący Protefix trzyma protezę?

Czas przylegania Protefix Kremu mocującego może się różnić w zależności od użytkownika protezy. Badanie użytkowników wykazało, że średni czas przylegania Protefix Kremu mocującego wynosi od 8 do 10 godzin. W zależności od właściwości protezy, szczęki itp. indywidualny czas przylegania może się znacznie różnić od wartości średniej.

W jaki sposób mogę wyjąć moją protezę z ust?

Jeśli stosujesz środki mocujące, musisz poluzować uszczelnienie pomiędzy dziąsłami a środkiem mocującym.

  • Najpierw przepłucz usta ciepłą wodą lub płynem do płukania jamy ustnej.
  • Następnie lekko pociągnij za protezę żuchwy potrząsając nią w tym samym czasie, aż do jej rozluźnienia.
  • Aby wyjąć protezę szczękową, najlepiej jest umieścić kciuk za przednimi zębami i jednocześnie docisnąć go do góry i na zewnątrz w kierunku nosa.
  • Jeśli mimo tych wskazówek nie jesteś w stanie usunąć protezy, ale nie czujesz się komfortowo nosząc ją w nocy, możesz zgłosić się na ostry dyżur swojego szpitala lub skontaktować z dyżurem stomatologicznym.

Moja proteza zębowa będzie trzymała się lepiej, jeśli użyję środka mocującego?

Wielu stomatologów wie, że środek mocujący może poprawić przyleganie nawet prawidłowo dopasowanej protezy. Z tego też względu zalecają stosowanie takich środków w praktyce. Ponadto istnieją pewne uwarunkowania szczękowe, które bardzo utrudniają optymalne dopasowanie protezy. Środki mocujące mogą też zmniejszać spowodowane ruchem protezy w jamie ustnej podrażnienia lub rany. Proteza jest nieruchoma, ale tkanka w jamie ustnej jest miękka i zmienia się z czasem. Oznacza to, że protezy zębowej nie można dopasować raz na zawsze, w związku z czym należy regularnie sprawdzać jej dopasowanie u lekarza dentysty.

W jakich problemach z przyczepnością może pomóc podściółka mocująca Protefix?

Protefix Podściółki mocujące do protez zębowych są szczególnie zalecane w okresie przejściowym przed założeniem ostatecznej protezy. Sprawdzają się również w szczególnie trudnych uwarunkowaniach szczękowych, np. przy ciężkim zwyrodnieniu szczęki dolnej. W tym zakresie Protefix Podściółka mocująca do protez zębowych zapewnia optymalną ochronę przed odciskami i stanami zapalnymi.

W jakich problemach z przyczepnością może pomóc krem mocujący Protefix?

Protefix Krem mocujący jest zalecany w przypadku problemów z mocowaniem i przy nadmiernej produkcji śliny. Jest on odpowiedni dla wszystkich tych, którzy preferują szybką i nieskomplikowaną aplikację. Specjalna przyczepność na mokro gwarantuje długie trzymanie i poprawia uszczelnienie krawędzi, pomagając w ten sposób zapobiegać przedostawaniu się resztek jedzenia pod protezę.

W jakich problemach z przyczepnością może pomóc proszek mocujący Protefix?

Protefix Proszek mocujący jest idealny dla osób zmagających się z niewielkimi problemami z przyczepnością. Ze względu na to, że proszek jest wykonany w 100% z naturalnego alginianu sodu, nadaje się zarówno dla użytkowników protez z wrażliwymi błonami śluzowymi jamy ustnej, jak i dla tych, którzy lubią używać naturalnych produktów.