Menu
Kontakt Szukaj
„Sanatorium Miłości” w TVP1 – życie zaczyna się po 60.

„Sanatorium Miłości” w TVP1 – życie zaczyna się po 60.

Jesień życia nie musi być nudna i beznamiętna. Telewizja Polska udowadnia to w swoim nowym programie „Sanatorium Miłości”, w którym 12 nieznajomych po 60. roku życia spotyka się, by wspólnie korzystać z atrakcji uzdrowiska w Ustroniu, zebrać nowe doświadczenia życiowe, a nawet znaleźć swoją miłość życia. Czy im się to uda? Możemy się o tym przekonać już teraz na antenie TVP1.

Sześć dojrzałych kobiet (Janina, Joanna, Małgorzata, Teresa, Walentyna i Wiesława) oraz sześciu dojrzałych mężczyzn (Cezary, Krzysztof, Lesław, Marek i dwóch Ryszardów) spotyka się na turnusie w sanatorium Równica w Ustroniu. Wszyscy są pełnymi optymizmu ludźmi z bogatym doświadczeniem życiowym, którzy zdecydowanie przełamują stereotyp znudzonego, apatycznego seniora siedzącego przed telewizorem. Mają ogromny apetyt na życie, są aktywni, pełni energii i wciąż ciekawi świata. Nie obawiają się nowych wyzwań, choć przyjeżdżają do uzdrowiska nie tylko z oczekiwaniami, ale i z obawami.

Z pomocą prowadzącej Marty Manowskiej możemy poznać ich poruszające historie i obserwować tworzące się relacje, nie tylko romantyczne, ale i przyjacielskie. „Sanatorium Miłości” nie ma być bowiem programem stricte randkowym. Daleko mu też do krzykliwego reality show. Program skupia się na pokazaniu pozytywnych stron życia na emeryturze. Ma też zachęcić seniorów do tego, by zmienili swoje nastawienie – koniec z myśleniem, że w dojrzałym wieku nic już na nas nie czeka. Życie zaczyna się właśnie po 60.!

Program porusza problemy społeczne i zdrowotne z jakimi zmagają się osoby w wieku dojrzałym. Zachęca do aktywności fizycznej i towarzyskiej. Tematyka aktywizacji seniorów jest bliska marce Protefix, będącej głównym sponsorem programu (wraz z marką Doppelherz). Produkty Protefix także wpływają na nastrój i pewność siebie osób starszych i mogą znacznie poprawić komfort ich życia.

Losy bohaterów „Sanatorium Miłości” możemy śledzić w każdą niedzielę o 21.15 na antenie TVP1 oraz poprzez VOD.

Obejrzyj dotychczasowe odcinki „Sanatorium Miłości” na vod.tv >>

Źródła zdjęć: TVP